2 december 2019 - 15:50 - Marokko
Een video van de dansprestatie van een jonge studente ter gelegenheid van een kunstevenement op de Faculteit der Sociale en Economische Wetenschappen van Mohammedia, zorgt al dagen voor controverse in Marokko.
Het evenement vond plaats ter gelegenheid van de verjaardag van de Groene Mars en de viering van de Onafhankelijkheid. Op het programma stonden muziek, dans en theater. Het evenement verliep rustig en er werden geen incidenten gemeld.
Toch zorgde een video van een jonge studente in de afgelopen dagen voor onvrede in Marokko. De jonge vrouw danste volgens Marokkaanse media als een "cheikha" op Chaabi muziek.
Op sociale media zijn de reacties verdeeld. Ultraconservatieven reageren verontwaardigd en beschouwen de dans van de studente als een "satanische activiteit".
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"