Migranten vinden originele manier om Melilla binnen te komen (video)
Drie migranten afkomstig uit landen van sub-Sahara zijn afgelopen vrijdag door de Spaanse politie gearresteerd bij de grensovergang van Melilla, in het noorden van Marokko.
21 december 2019 - 12:20 - Marokko
De Spaanse Guardia civil heeft een video gedeeld van de ontdekking van twee jonge migranten afkomstig uit sub-Sahara Afrika in het noorden van Marokko.
De twee 19-jarige migranten, een jongeman en een jonge vrouw afkomstig uit Guinee, werden bij de motor van een auto gevonden bij de grensovergang met Melilla.
Het filmpje zorgde voor veel verontwaardigde reacties. Beide tieners wilden naar Spanje vertrekken in de hoop op een betere toekomst.
Het gedrag van de vrouw die de auto bestuurde en haar passagier wekten argwaan bij de politie. De twee waren zichtbaar zenuwachtig, waardoor werd besloten om het voertuig te controleren.
De twee migranten werden naar een asielzoekerscentrum in de enclave gebracht. De bestuurster en haar passagier, twee Marokkaanse burgers, werden gearresteerd en aangeklaagd voor mensenhandel.
Lees meer
Drie migranten afkomstig uit landen van sub-Sahara zijn afgelopen vrijdag door de Spaanse politie gearresteerd bij de grensovergang van Melilla, in het noorden van Marokko.
De Guardia Civil heeft bij de grensovergang tussen Melilla en Marokko een Palestijns jongetje van 10 jaar in een boodschappentrolley ontdekt.
Sinds het begin van het jaar werden in Marokko 27.317 migranten die naar Europa probeerden te vertrekken gearresteerd, waarvan 20.141 buitenlanders.
Twee Spaanse broers hebben een uitzonderlijk mooi gebaar gedaan door het huis van hun grootvader aan vijf migranten te doneren, waaronder twee Marokkanen.
Een bestelbusje met 52 migranten aan boord heeft maandag de grensovergang tussen Marokko en de Spaanse enclave Sebta geramd. Een hek raakte daarbij zwaar beschadigd.