Marokkaanse journalist Taoufik Bouachrine tot 1,4 miljoen dirham schadevergoeding veroordeeld
Taoufik Bouachrine, baas van het blad Akhbar Al Yaoum, is door de Marokkaanse justitie tot een schadevergoeding van 1,4 miljoen dirham veroordeeld.
15 november 2018 - 13:30 - Marokko
Faouzi Benallal van de Istiqlal-partij is niet meer burgemeester van Harora. Hij werd ontslagen vanwege "ernstige schendingen van de geldende wetten en voorschriften".
Volgens persagentschap MAP heeft de administratieve rechtbank besloten om Benallal per direct te schorsen. Op 29 oktober had de gerechtsdeurwaarder van het koninkrijk een verzoekschrift ingediend namens de gouverneur van de prefectuur Skhirat-Temara.
De nu ex-burgemeester werd veroordeeld wegens het schenden van de "wet en regelgeving met betrekking tot stadsplanning, de terugvordering van gemeentelijke belastingen en de mededingingsregels voor het sluiten van exploitatiecontracten voor gemeentelijke gebieden".
Faouzi Benallal had 10 dagen om zich te verantwoorden maar gaf "ontwijkende antwoorden" die zijn daden "niet rechtvaardigen maar integendeel bevestigen".
Lees meer
Taoufik Bouachrine, baas van het blad Akhbar Al Yaoum, is door de Marokkaanse justitie tot een schadevergoeding van 1,4 miljoen dirham veroordeeld.
Gekozen leden van de Partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (PJD) en de Alliantie van de linkse federatie (FGD), beide oppositiepartijen in de gemeenteraad van Rabat,...
Koning Mohammed VI is al enkele weken in het noorden van Marokko en heeft zijn ontevredenheid geuit over de trage ontwikkeling van de regio.
De stijging van de lokale belastingen is niet naar de smaak van caféhouders in Tanger, die een gezamenlijke klacht bij de burgemeester hebben ingediend.
Nordin Benallal is slechts enkele dagen na zijn arrestatie in Sebta, maandagochtend aan de politie in Spanje overgedragen.