Zoeken

Marokkaanse journalist Taoufik Bouachrine tot 1,4 miljoen dirham schadevergoeding veroordeeld

12 december 2018 - 18:30 - Marokko

Geschreven door Said A.

Taoufik Bouachrine, baas van het blad Akhbar Al Yaoum, is door de Marokkaanse justitie tot een schadevergoeding van 1,4 miljoen dirham veroordeeld.

De journalist werd door het hof van beroep in Casablanca veroordeeld voor laster tegen twee ministers. Dat vernam persagentschap AFP van zijn advocaat.

Twee klachten waren tegen de journalist ingediend door ministers Aziz Akhannouch van Landbouw en Mohamed Boussaid van Economie en Financiën, die in augustus door Koning Mohammed VI werd ontslagen.

De klachten volgden op de publicatie van een artikel waarin Akhannouch en Boussaid ervan werden beschuldigd de wet te hebben hervormd zodat Akhannouch de controle zou krijgen over het Fonds voor plattelandsontwikkeling, dit ten koste van de toenmalige premier Abdelilah Benkirane.

Taoufik Bouachrine was in eerste aanleg tot een schadevergoeding van 450.000 dirham veroordeeld. De journalist was vorige maand tevens tot een gevangenisstraf van 12 jaar veroordeeld voor seksuele misbruik.

Lees meer

Marokko: bankdirecteur veroordeeld voor verduisteren 10 miljoen dirham

De directeur van een bank die van zijn klanten 10 miljoen dirham had gestolen, is door de rechtbank van Fez veroordeeld.

Veroordeling Taoufik Bouachrine tot 15 jaar cel bevestigd

Het Hof van Cassatie heeft de gevangenisstraf van 15 jaar tegen Taoufik Bouachrine bevestigd. De baas van het ter ziele gegane Marokkaanse dagblad Akhbar Al Yaoum was in hoger...

Primeur in Marokko: gevangenisstraf voor partnergeweld

Primeur in Marokko. De rechtbank van Tanger heeft een man tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de seksuele misbruik van zijn vrouw.

Marokko: universiteit moet 800.000 dirham betalen aan studente

De Hassan II faculteit van juridische, economische en sociale wetenschappen in Casablanca is eerder deze week tot 800.000 dirham schadevergoeding veroordeeld.

Marokko: directeur Akhbar Al Yaoum in beroep tot 15 jaar cel veroordeeld

Taoufik Bouachrine, oprichter van het Marokkaans blad Akhbar Al Yaoum, is vrijdag in beroep tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team