Zoeken

Marokkaanse journalist Taoufik Bouachrine tot 1,4 miljoen dirham schadevergoeding veroordeeld

12 december 2018 - 18:30 - Marokko

Geschreven door Said A.

Taoufik Bouachrine, baas van het blad Akhbar Al Yaoum, is door de Marokkaanse justitie tot een schadevergoeding van 1,4 miljoen dirham veroordeeld.

De journalist werd door het hof van beroep in Casablanca veroordeeld voor laster tegen twee ministers. Dat vernam persagentschap AFP van zijn advocaat.

Twee klachten waren tegen de journalist ingediend door ministers Aziz Akhannouch van Landbouw en Mohamed Boussaid van Economie en Financiën, die in augustus door Koning Mohammed VI werd ontslagen.

De klachten volgden op de publicatie van een artikel waarin Akhannouch en Boussaid ervan werden beschuldigd de wet te hebben hervormd zodat Akhannouch de controle zou krijgen over het Fonds voor plattelandsontwikkeling, dit ten koste van de toenmalige premier Abdelilah Benkirane.

Taoufik Bouachrine was in eerste aanleg tot een schadevergoeding van 450.000 dirham veroordeeld. De journalist was vorige maand tevens tot een gevangenisstraf van 12 jaar veroordeeld voor seksuele misbruik.

Lees meer

Directeur Akhbar Al Yaoum vraagt gratie aan Koning Mohammed VI

Taoufik Bouachrine, voormalige directeur van de krant Akhbar Al Yaoum, heeft een koninklijke gratie gevraagd.

Marokko: directeur Akhbar Al Yaoum in beroep tot 15 jaar cel veroordeeld

Taoufik Bouachrine, oprichter van het Marokkaans blad Akhbar Al Yaoum, is vrijdag in beroep tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld.

Marokko: imam veroordeeld voor seksuele misbruik 7 meisjes

Het hof van beroep in Marrakech heeft een imam veroordeeld voor de seksuele misbruik van zeven minderjarige meisjes.

Marokko: directeur Akhbar Al Yaoum gearresteerd

Taoufik Bouachrine, de directeur van de krant Akhbar Al Yaoum en van de nieuwswebsite Alyaoum24, is vrijdag door de politie gearresteerd.

Veroordeling Taoufik Bouachrine tot 15 jaar cel bevestigd

Het Hof van Cassatie heeft de gevangenisstraf van 15 jaar tegen Taoufik Bouachrine bevestigd. De baas van het ter ziele gegane Marokkaanse dagblad Akhbar Al Yaoum was in hoger...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team