Zoeken

In Marokko gestrande Britse zedendelinquent via videoconferentie voor de rechter

14 juni 2020 - 21:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Andrew Keith McNeill, een 60-jarige Brit uit Oadby, wordt in zijn land vervolgd voor het bezit van beelden van mishandelde kinderen. De zestiger zit sinds de sluiting van de grenzen vast in Marokko. Hij verscheen eerder deze week via videoconferentie voor de Britse justitie.

McNeill gaf tijdens de virtuele zitting de feiten toe. Volgens de Britse procureur Sally Bedford werden op een computer in de woning van de verdachte in Leicestershire, een twintigtal foto’s van mishandelde kinderen aangetroffen. De foto’s worden als "zeer ernstig" beschouwd.

In de woning van Andrew Keith McNeill werden ook cannabisplanten gevonden. De advocaat van de verdachte hoopt op een lichte straf daar zijn cliënt de feiten onmiddellijk en schriftelijk heeft toegegeven en altijd heeft meegewerkt aan het onderzoek.

Er bestaat volgens de raadsman ook geen twijfel over het feit dat de cannabisplanten enkel voor eigen gebruik bedoeld waren. De rechter verklaarde zich na de zitting onbevoegd en heeft de zaak naar de Crown Court in Leicester doorverwezen.

Lees meer

Uit Algerije gerepatrieerde Marokkanen uit quarantaine

De eerste groep van 300 Marokkanen die een tiental dagen geleden uit Algerije werden gerepatrieerd, is uit quarantaine gekomen.

Coronavirus Marokko: 625 kinderen besmet

In Marokko werden sinds het begin van de gezondheidscrisis 625 kinderen positief getest op het coronavirus. Dat is 9,4 procent van alle vastgestelde besmettingen.

Marokkaanse diplomaat leidt ambassade via videoconferenties vanuit Kenitra

El Mokhtar Ghambou, ambassadeur van Marokko in Kenia, zit vast in Kenitra. Hij was op vakantie in het koninkrijk toen de grenzen en het luchtruim werden gesloten en kon daardoor...

Gevaarlijke drugsbaron opgepakt in Taza

Een gevaarlijke drugsbaron tegen wie 25 nationale arrestatiebevelen waren uitgevaardigd, is afgelopen vrijdag in Taza gearresteerd.

Wereld-Marokkaan plande moord op advocate in Khouribga

Een in het buitenland gevestigde Marokkaan wordt ervan verdacht een advocate in Khouribga te hebben willen laten vermoorden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team