20 november 2021 - 15:53 - Marokko
De Verenigde Staten overwegen de verkoop van de nieuwste versie van het Patriot-luchtafweersysteem aan Marokko. Het koninkrijk wordt samen met twee andere Europese landen genoemd als een potentiële klant.
Het middellange-afstandluchtafweersysteem van het Amerikaanse Raytheon maakt gebruik van een geavanceerde luchtonderscheppingsraket en krachtige radarsystemen en werd verder verbeterd op basis van eerdere ervaringen op het slagveld en tekortkomingen van zijn vorige versies, zo onthult FAR-Maroc.
Lees ook: Amerikaanse onthullingen over moderniseringsplan Marokkaans leger
Volgens een rapport uit 2019 van het Amerikaanse ministerie van Defensie over het Patriot Advanced Capability-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE) programma, is Marokko een potentiële klant, samen met Zweden en Noorwegen.
De militaire samenwerking tussen de Verenigde Staten en Marokko blijft solide en komt tot uiting in verschillende acties, ondanks de pogingen in het Amerikaanse Congres om het bedrag van de militaire steun aan Marokko te verminderen, aldus de defensiewebsite.
Lees ook: Marokkaans leger met geavanceerde technologie uitgerust
De belangrijkste leveranciers van het Marokkaanse leger zijn de Verenigde Staten, Frankrijk en Spanje. Het koninkrijk is de grootste afnemer van Amerikaanse wapens in Afrika.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget