15 november 2021 - 16:40 - Economie
Marokko zal binnen twee jaar over de mogelijkheid beschikken om vliegtuigen volledig te assembleren, aldus minister Ryad Mezzour van Industrie en Handel.
Marokko zal binnen twee jaar in staat zijn om de volledige assemblage van PC-12 vliegtuigen uit te voeren, zei minister Ryad Mezzour vorige week tijdens de presentatie van de ontwerpbegroting van zijn afdeling aan de Commissie voor Productieve Sectoren in het parlement. De minister deelde mee dat een Zwitsers bedrijf, gespecialiseerd in luchtvaart, een overeenkomst heeft gesloten met een ander bedrijf om de structuren van het vliegtuig volledig in het koninkrijk te bouwen.
Lees ook: Marokko aantrekkelijk voor de Europese industrie
Marokko produceert reeds 41% van de onderdelen die nodig zijn voor de fabricage van vliegtuigen, aldus Mezzour. De luchtvaartsector zal tegen 2026 zo’n 17.000 extra banen creëren. Momenteel biedt de sector werk aan 11.000 mensen.
Lees ook: Marokko vastbesloten om militaire industrie te ontwikkelen
De minister van Industrie toonde zich ook verheugd over het voorzichtige herstel van de activiteiten in de industriële sectoren (automobiel en textiel), na zwaar te zijn getroffen door de coronacrisis. "Het herstelpercentage van de Marokkaanse export in de automobielsector bedroeg eind september 2021 ongeveer 104% ten opzichte van dezelfde periode in 2019," aldus Ryad Mezzour, die opmerkte dat 97,8% van de banen die in 2020 verloren gingen, opnieuw zijn hersteld.
Jalal O. tóch vervolgd voor drie doden explosie Rotterdam
Taxi duurder in Tanger: minimumtarief omhoog
Arts in Marokko vermoord, lichaam in tuin gevonden
Crash bij Nador: drie voertuigen total loss, meerdere gewonden
De comeback van Hakim Ziyech: Europese topclubs willen hem
Advocate ontvangt uitkering in België, maar werkt en woont in Marokko
Toch geen Tesla-fabriek in Marokko
Marokko koopt massaal land
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Bedrijven in Marokko massaal ten onder
Marokkaans vastgoed maakt comeback
Dirham in de lift: Marokko ziet munt stijgen
3 miljard dirham buiten beeld door illegale parkeerwachters in Marokko