26 juli 2022 - 10:20 - Marokko
Van de 10.614 gedetineerden die begin dit jaar in België in de gevangenis zaten, beschikken 4667 niet over de Belgische nationaliteit. Marokkanen (861) vormen de grootste groep, gevolgd door Algerijnen (509) en recent ook Nederlanders (363).
Na Marokkanen (861) en Algerijnen (509), zijn Nederlanders de grootste groep buitenlanders in Belgische gevangenissen. Nederland heeft Albanië, Frankrijk en Roemenië qua aantal achter zich gelaten. Momenteel zitten er 363 Nederlanders in Belgische cellen. In 2018 waren dat er nog maar 285. Dat schrijft Het Laatste Nieuws. "De toename komt vooral door operatie Sky, de grootste slag tegen georganiseerde misdaad van de laatste 20 jaar", zegt minister van Justitie Vincent Van Quickenborne.
Lees ook: "Kleine Mustapha" was jongste Belgische gevangene ooit
De gehele gevangenispopulatie in België wordt de laatste jaren steeds groter. Zo zaten er op 1 januari 10.614 mensen in de gevangenis, terwijl er volgens de krant maar plaats is voor 9600 mensen.
Lees ook: Burgemeester Antwerpen wil « Belgische gevangenis » in Marokko openen
Vanwege de overbevolking in Belgische gevangenissen, wil de regering in de komende jaren bepaalde gevangenen vervroegd vrijlaten. Plegers van zware misdrijven komen niet in aanmerking voor een vervroegde vrijlating.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen