30 januari 2021 - 10:00 - Wereld
De vlag van het Marokkaans consulaat-generaal in de Nederlandse stad Utrecht werd verwijderd en vertrapt. Een actie die steeds vaker voorkomt in Europa.
Volgens lokale bronnen klom een separatist ’s nachts in het donker op het dak van het gebouw om de Marokkaanse vlag te verwijderen van de vlaggenstok. Daarna vertrappelde hij de vlag. Deze handeling vond meer dan eens plaats in Europa.
In november bestormden demonstranten het Marokkaanse consulaat in het Spaanse Valencia en lieten ze de Marokkaanse vlag zakken. De veiligheidsdiensten kwamen toen tussenbeide om de vlag weer op zijn plaats te zetten.
Die aanval lokte toen heftige reacties uit. In een verklaring benadrukte het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken dat "het recht om te demonstreren niet kan worden omgezet in een schending van de wetten"
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen