5 februari 2018 - 10:00 - Economie
Het Marokkaanse ministerie van werkgelegenheid heeft het vertrek aangekondigd van 11.000 seizoenarbeidsters naar Spanje in april.
In een verklaring laat de afdeling weten dat 33.452 kandidaturen waren ingediend waarvan 12.944 aan de vereisten voldeden. De definitieve selectie werd van 29 januari tot 1 februari gehouden in verschillende Marokkaanse steden onder toezicht van de Marokkaanse autoriteiten en vertegenwoordigers van de regio Huelva in Spanje.
De geselecteerde kandidates werden uitgenodigd om hun dossiers te komen finaliseren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zal voor de kandidates de paspoortaanvragen vergemakkelijken en de Spaanse autoriteiten zullen voor de nodige werkvergunningen zorgen.
De seizoenarbeidsters werden aangeworven voor de oogst van rood fruit in de provincie Huelva. Allen krijgen een contract van drie maanden en een nettosalaris van 37 euro per dag, vervoer en huisvesting.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!