21 juli 2018 - 18:20 - Wereld
In Spanje hebben 3000 Marokkaanse seizoenarbeidsters besloten het hazenpad te nemen aan het einde van hun werkcontract.
Volgens Akhbar Al Yaoum keerden 3000 van de 18.000 seizoenarbeidsters niet naar Marokko. Allen werkten in de regio van Huelva en waren aangeworven voor de oogst van rode vluchten.
Bronnen van het blad stellen dat de autoriteiten schatten dat 3000 vrouwen illegaal in Spanje zullen blijven.
Reeds 1375 verdwenen seizoenarbeidsters werden geregistreerd als illegale migranten. Naar 485 vrouwen loopt een onderzoek. Over de rest van de vrouwen wordt niets vermeld.
Het Marokkaans arbeidsbureau Anapec wordt ervan beschuldigd niet streng genoeg te zijn geweest bij de aanwerving van de kandidates.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia