Zoeken

Spanje: Marokkaanse seizoenarbeiders 30 euro per dag betaald

2 februari 2018 - 10:40 - Economie

Geschreven door Laila A.

Marokko staat klaar om 18.000 seizoenarbeidsters naar Spanje te sturen. Dat meldt de Marokkaanse minister van Werkgelegenheid Mohamed Yatim.

De nieuwe minister antwoordde op een vraag in het parlement, dat aan seizoenarbeidsters een contract van zes maanden en een dagelijkse salaris van 30 euro zal worden aangeboden.

De cijfers van Yatim liggen echter veel hoger dan die die vorige maand door het Spaanse ministerie van Werkgelegenheid waren aangekondigd. Spanje meldde toen 10.400 seizoenarbeiders te willen aanwerven voor de oogst van aardbijen en andere rode- en citrusvruchten.

Om te voorkomen dat seizoenarbeidsters aan het einde van hun contract in Spanje blijven wordt de voorkeur gegeven aan getrouwde vrouwen met kinderen, waarvan het merendeel voor de eerste keer naar het Zuid-Europees land zullen reizen. De regering heeft tevens besloten dat een groot deel van deze vrouwen in de regio van Jerada zullen worden aangeworven in een poging om de sociale onrust die er heerst te sussen.

Lees meer

Groot-Brittannië wil seizoenarbeiders in Marokko aanwerven

Groot-Brittannië denkt reeds aan na de Brexit en overweegt om seizoenarbeiders uit niet EU-landen te laten komen voor de komende oogstperiodes.

Marokkaanse seizoenarbeidsters niet seksueel misbruikt in Spanje volgens ministerie

Het Marokkaanse ministerie van Werkgelegenheid heeft de recente berichten over de seksuele misbruik van Marokkaanse seizoenarbeidsters in Spanje ontkent.

Marokko: chaos tijdens aanwerving seizoenarbeidsters voor Spanje (video)

Zoals elk jaar worden honderden Marokkaanse vrouwen aangeworven als seizoenarbeidsters voor de oogst van rood fruit in het Spaanse Huelva.

Dit zijn de goederen die Marokko het meest naar Spanje exporteert

Het exportvolume van Marokko naar Spanje is in 2017 met 11,2% toegenomen. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Europees bureau voor statistiek Eurostat.

11.000 Marokkaanse seizoenarbeiders in april naar Spanje

Het Marokkaanse ministerie van werkgelegenheid heeft het vertrek aangekondigd van 11.000 seizoenarbeidsters naar Spanje in april.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team