10 september 2023 - 20:00 - Marokko
Hamidou Laanigri, generaal-majoor én steunpilaar van het Marokkaans leger, is op zondag 10 september 2023 op 84-jarige leeftijd overleden in Rabat.
Afkomstig uit de omgeving van Meknes en geboren in 1939, begon Laanigri zijn carrière in 1956, vlak na de onafhankelijkheid van Marokko.
Lees ook: Marokkaanse Generaal Abdelhak Kadiri overleden
In 1977, toen hij de rang van kolonel had, nam hij het bevel over de militaire eenheid die naar Zaïre werd gestuurd om de regio te pacificeren. Vervolgens vloog hij in 1979 naar de Verenigde Arabische Emiraten als veiligheidsinstructeur. Hij keerde uiteindelijk in 1989 terug naar Marokko.
Lees ook: Generaal Hamidou Laânigri betrokken bij een ernstig auto-ongeluk
Laanigri werd in 1999 door Koning Mohammed VI aan het hoofd benoemd van Marokkaanse inlichtingendienst (DGST). Zes jaar later werd hij Inspecteur-Generaal van de Royal Armed Forces.
Luis Enrique: "Achraf grapt nog steeds over wedstrijd Spanje-Marokko"
Goed nieuws voor werknemers in Marokko
Galatasaray: prachtig doelpunt van Hakim Ziyech (video)
Anass Zaroury en de 10 miljoen-oproep
Mocro Maffia: nieuwe onthullingen in Nederland
Najat Aatabou doet The Chemical Brothers buigen
Mocro Maffia: nieuwe onthullingen in Nederland
Marokko dient klacht in tegen twee Franse kranten
Marokko geeft werkelijke reden voor uitzetting Franse journalisten
Moulay Rachid vooraan op begrafenis Aïcha El Khattabi (video)
Meisjes in gevaar na aardbeving in Marokko?
Schandaal in Casablanca: Palestijn gezocht, Marokkaanse gearresteerd
Impasse in de Sahara: Marokko en Polisario onwrikbaar
Marokko start aanleg nieuwe snelweg