6 april 2024 - 10:00 - Marokko
De F-16-vliegtuigen van de Koninklijke Strijdkrachten (FAR) krijgen technische en technologische ondersteuning van de Amerikaanse wapenfabrikant Lockheed Martin. Dit contract ging in maart van kracht.
Lockheed Martin zal een scala aan technische en engineeringdiensten leveren om de levensduur en capaciteiten van de Marokkaanse F-16’s te verbeteren. Het contract omvat "engineering, technische ondersteuning, trainingsbeheer, ondersteuning van het vliegtuigveiligheidsprogramma, missievoorbereiding, duurzaamheid, betrouwbaarheid en onderhoud van het wapensysteem van de F-16-vliegtuigen", aldus het Amerikaanse ministerie van Defensie.
Lees ook: F-35 straaljager, een onbereikbare droom voor Marokko?
Deze samenwerking met Lockheed Martin stelt de Koninklijke Strijdkrachten in staat om de capaciteiten van de F-16’s te vergroten en te garanderen dat ze op elk moment kunnen worden ingezet. Bovendien helpen deze onderhouds- en ondersteuningscontracten om de jachtvliegtuigen terug te brengen naar hun oorspronkelijke staat, alsof het een nieuw squadron was.
Lees ook: F16 van Lockheed Martin binnenkort in actie in Marokko
Naast de samenwerking met Lockheed Martin heeft Marokko ook Viper Shield EW, een geavanceerde storingsbestendige uitrusting, aangeschaft van het Amerikaanse L3Harris Technologies voor zijn F-16’s. Dit geavanceerde pantser beschermt tegen digitale jammingaanvallen en EMP-aanvallen. Het nieuwe systeem "detecteert radarbedreigingen en biedt digitale tegenmaatregelen, terwijl de geavanceerde digitale radarontvanger is geïntegreerd in de APG-83-radar, die een actieve elektronische scansfunctie heeft".
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop