16 april 2025 - 13:00 - Marokko
De Amerikaanse defensiegigant Lockheed Martin heeft aangekondigd dat het Marokko zal voorzien van F-16 gevechtsvliegtuigen, Patriot luchtafweersystemen en andere langeafstandsverdedigingssystemen. Deze stap markeert een significante versterking van de Marokkaanse luchtmacht en defensiecapaciteiten.
De aankondiging vond plaats tijdens een bezoek van Lockheed Martin aan Marokko, georganiseerd op initiatief van het Marokkaanse Agentschap voor de Ontwikkeling van Investeringen en Export (AMDIE), meldt Atalayar. Tijdens dit bezoek ondertekende Joseph Rank, de uitvoerend directeur van Lockheed Martin voor Afrika en Saoedi-Arabië, de overeenkomst voor de levering van de Patriot-systemen aan de Marokkaanse Koninklijke Strijdkrachten.
Lees ook: F-35 straaljager, een onbereikbare droom voor Marokko?
De bestelling omvat naast de Patriot-systemen ook F-16 Fighting Falcon gevechtsvliegtuigen en Sikorsky helikopters, evenals radarsystemen en geïntegreerde technologieën voor lucht- en raketverdediging. Joseph Rank benadrukte bovendien "het vaste engagement van Lockheed Martin om de industriële en defensiedoelstellingen van Marokko te ondersteunen, en tegelijkertijd een solide basis te leggen voor toekomstige samenwerking".
In een persverklaring gaf de Amerikaanse fabrikant aan zich in te zetten voor de ondersteuning van Marokko’s visie. Dit gebeurt in het kader van de implementatie van Wet nr. 10-20 betreffende defensie- en veiligheidsmaterieel, wapens en munitie, die tot doel heeft een sterke nationale defensie-industriële basis te ontwikkelen. Lockheed Martin stelt zich te committeren aan "het ondersteunen van de visie van het Koninkrijk om lokale innovatie aan te moedigen, de onafhankelijkheid te versterken en defensiecapaciteiten van wereldklasse te leveren".
Lees ook: Spaanse Eurofighter vs Marokkaanse F16: wie wint?
De defensiesamenwerking tussen Rabat en Washington blijft zich verdiepen. De twee bondgenoten organiseren jaarlijks de ’African Lion’, de grootste militaire oefening op het Afrikaanse continent, en onderhouden uitstekende bilaterale betrekkingen. In december 2020 erkende toenmalig president Donald Trump de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara. Met zijn terugkeer naar het Witte Huis zou de Republikein zijn belofte kunnen nakomen om een Amerikaans consulaat te openen in Dakhla, in de Marokkaanse Sahara.
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI