27 augustus 2018 - 19:20 - Marokko
Een Marokkaanse mensenrechtenorganisatie beschuldigt de autoriteiten ervan een man naar een psychiatrisch ziekenhuis te hebben gestuurd omdat hij zich tot het christendom heeft bekeerd.
Adnan Lahmidi werd op 8 augustus tegen zijn wil in in de psychiatrische instelling Ibn Al Hassan in Fez opgenomen terwijl hij helemaal geen psychische problemen zou hebben. Dat bericht de Marokkaanse vereniging voor mensenrechten en geloofsvrijheid.
In een verklaring stelt de organisatie dat de broer van Adnan, een docent islam, voor zijn opname in het ziekenhuis zorgde, nadat hij met leden van de vereniging over zijn bekering had gesproken. Sindsdien krijgt hij medicijnen die hem ernstig ziek maken.
Adnane kreeg een speciale toestemming om Eid ul-Adha met zijn familie te vieren, waarna hij werd gedwongen om naar het psychiatrisch ziekenhuis terug te keren. De vereniging vraagt rechtvaardigheid voor Adnane.
Zwitserse overlijdt na contact met hond in Marokko
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Zwitserse overlijdt na contact met hond in Marokko
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Familietrip eindigt in drama op strand Tanger
Boeing Koning Mohammed VI doet testlanding in Al Hoceima
Vakantiedrukte in M’diq-Fnideq: chaos door massale toestroom