26 juni 2022 - 11:20 - Economie
Om de veiligheid van zowel Europese Marokkanen die door de stad reizen als van Spaanse burgers te garanderen, heeft de Spaanse politie in het kader van Operatie Marhaba 2022 haar personeel in Melilla uitgebreid, vooral aan de grens met Beni-Ensar.
Op 17 mei, enkele dagen voor de heropening van de grens met Marokko, vond een eerste versterking plaats. Er werden acht agenten van de immigratiebrigade (BRIC) en een groep van de politie-interventie-eenheid (UIP) ingezet, meldt het hoofdbureau van de politie van Melilla in een persbericht.
Lees ook: Almería: toename passagiersvervoer over zee met Nador
Verder kondigt de Algemene Directie van Politie aan dat 16 politieagenten die onlangs aan de politieacademie van Avila zijn afgestudeerd, drie onderinspecteurs, vier politieagenten en 22 politieveteranen in de autonome stad zullen worden ingezet als onderdeel van de operatie Marhaba 2022.
Lees ook: Marhaba 2022: agenten van Frontex zorgen voor veiligheid in Sebta
Daarnaast zullen 45 studenten van de politieschool, vier studenten van de inspecteursopleiding en drie inspecteurs van de eerste graad, hun stage in Melilla voltooien. Van de 45 politiestudenten zullen er 15 de grensbewaking gedurende de piekmaanden juli, augustus en september op zich nemen.
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"