7 april 2024 - 19:00 - Wereld
De Libische regering heeft haar steun uitgesproken voor de bestaande Unie van de Arabische Maghreb (UMA), die vijf landen omvat, waaronder Marokko. Dit is een tegenslag voor de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune, die een alternatieve Maghreb-Unie zonder Marokko wil creëren.
Tebboune’s plan om Marokko te isoleren en een "inclusieve" Maghreb-Unie te vormen, stuit op steeds meer weerstand. Na Mauritanië heeft nu ook Libië laten weten geen interesse te hebben in dit project.
Lees ook: Een Maghreb zonder Marokko: Algerije speelt de Mauritaanse kaart
Tijdens een briefing met de Libische president Mohamed el-Menfi benadrukte Taher al-Baour, de Libische minister van Buitenlandse Zaken, het belang van de UMA. Dit vijftallig verbond, inclusief Marokko, is volgens hem de beste manier om de Maghreb-samenwerking te bevorderen.
Lees ook: Algerije wil Maghreb Unie zonder Marokko
Abdelmadjid Tebboune verdedigt zijn plan door te stellen dat het de Maghreb-landen in staat stelt om hun stem te verenigen en gezamenlijke problemen aan te pakken. Hij ontkent dat zijn initiatief gericht is tegen Marokko en beweert dat alle landen in de regio welkom zijn. Analysten zien Tebboune’s plan echter als een poging om de Maghreb te verdelen en Marokko te straffen voor de Sahara-kwestie. De boycot van de tripartiete bijeenkomst door Mauritanië in maart was een duidelijk signaal van onvrede met Tebboune’s agenda.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd