7 april 2024 - 19:00 - Wereld
De Libische regering heeft haar steun uitgesproken voor de bestaande Unie van de Arabische Maghreb (UMA), die vijf landen omvat, waaronder Marokko. Dit is een tegenslag voor de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune, die een alternatieve Maghreb-Unie zonder Marokko wil creëren.
Tebboune’s plan om Marokko te isoleren en een "inclusieve" Maghreb-Unie te vormen, stuit op steeds meer weerstand. Na Mauritanië heeft nu ook Libië laten weten geen interesse te hebben in dit project.
Lees ook: Een Maghreb zonder Marokko: Algerije speelt de Mauritaanse kaart
Tijdens een briefing met de Libische president Mohamed el-Menfi benadrukte Taher al-Baour, de Libische minister van Buitenlandse Zaken, het belang van de UMA. Dit vijftallig verbond, inclusief Marokko, is volgens hem de beste manier om de Maghreb-samenwerking te bevorderen.
Lees ook: Algerije wil Maghreb Unie zonder Marokko
Abdelmadjid Tebboune verdedigt zijn plan door te stellen dat het de Maghreb-landen in staat stelt om hun stem te verenigen en gezamenlijke problemen aan te pakken. Hij ontkent dat zijn initiatief gericht is tegen Marokko en beweert dat alle landen in de regio welkom zijn. Analysten zien Tebboune’s plan echter als een poging om de Maghreb te verdelen en Marokko te straffen voor de Sahara-kwestie. De boycot van de tripartiete bijeenkomst door Mauritanië in maart was een duidelijk signaal van onvrede met Tebboune’s agenda.
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Verkeerssituatie in Al Hoceima onhoudbaar
Toerist gearresteerd met vuurwapen op luchthaven Marrakech
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger
Marokkaans gezin uit buitenland veroorzaakt chaos in Agadir
Marokko te duur voor eigen diaspora
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss