21 mei 2024 - 10:00 - Wereld
De Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune heeft spottend gereageerd op beschuldigingen van een Marokkaanse tv-zender over de Algerijnse graanproductie.
De Marokkaanse journaliste Hanane Tsouri van Medi1 uitte twijfels over de echtheid van beelden van de graanoogst in de Algerijnse Sahara, met name in Timimoun, El Ménéa en Illizi. Ze suggereerde dat de Algerijnse televisie gebruik had gemaakt van kunstmatige intelligentie om de beelden te fabriceren.
Lees ook: Tarwe: Algerije haalt Marokko in
Tebboune reageerde op de beschuldigingen tijdens een ceremonie ter herdenking van de Dag van de Student. "Sommigen, toen ze zagen dat de Sahara groen is geworden en graan produceert, beschuldigden ons en spraken over kunstmatige intelligentie," zei hij. "Het maakt niet uit, als kunstmatige intelligentie ons graan laat eten, is ze welkom," voegde hij toe met een lach.
Lees ook: De valse handuitreiking van Abdelmadjid Tebboune aan Marokko
De beschuldigingen komen op een moment dat het Amerikaanse ministerie van landbouw (USDA) voorspelt dat de Algerijnse graanproductie (3 miljoen ton) dit jaar hoger zal zijn dan die van buurland Marokko (2,5 miljoen ton).
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie