11 november 2023 - 13:00 - Wereld
In een Lidl-supermarkt in Frankrijk is ophef ontstaan over de herkomst van avocado’s. Op 6 november 2023 werden beelden op sociale media gedeeld van avocado’s met een etiket waarop als afkomst "Marokko" vermeldt stond. Nu blijkt dat de vruchten in werkelijkheid uit Israël afkomstig waren.
"Als rechtenstudent was mijn eerste reflex om te begrijpen waarom er verkeerde informatie aan klanten werd verstrekt," vertelde de jonge vrouw die de fraude ontdekte en de beelden deelde.
Lees ook: Fouad Ahidar onder vuur in België na steun aan Palestina
Lidl heeft gereageerd op deze kwestie door te stellen dat het een etiketteringsfout betrof, aangezien de supermarkt regelmatig avocado’s en granaatappels van verschillende herkomst (zoals Spanje, Peru, Colombia, Kenia, Israël, etc.) in de schappen heeft liggen.
Een team van het medium Actu bezocht de supermarkt en ontdekte dat, hoewel er ditmaal twee verschillende etiketten waren (één voor avocado’s uit Israël en één uit Marokko), er een discrepantie was in de etikettering. De avocado’s die als Marokkaans werden gelabeld, bleken uit Chili te komen, terwijl een Mexicaanse variëteit werd verkocht onder een Israëlisch label. Een medewerkster van de supermarkt, verklaarde dat het krat dat door de rechtenstudente was gedeeld, zowel Marokkaanse als Israëlische avocado’s bevatte, wat in strijd is met de verklaring van Lidl over een ’etiketteringsfout’.
Lees ook: McDonald’s Marokko ontkent steun aan Israël
De Franse Algemene Directie Concurrentie, Consumentenzaken en Fraudebestrijding (DGCCRF) benadrukt in een artikel van 9 oktober 2023 dat "voedingsmiddelen die te koop worden aangeboden een duidelijke en nauwkeurige etikettering moeten hebben om de consument zo goed mogelijk te informeren. De regelgeving met betrekking tot levensmiddelen vereist dat hun herkomst correct aan consumenten wordt weergegeven."
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit