Koning Mohammed VI spreekt Franse president
Koning Mohammed VI heeft deze week een telefoongesprek gehad met Emmanuel Macron. Beide staatshoofden bespraken de voorbereiding van een bezoek van de Franse president aan Marokko.
- Marokko
Koning Mohammed VI zal in de komende dagen naar verwachting naar de Sahara reizen om verschillende steden te bezoeken.
Volgens Maghreb-Intelligence zal de Koning op 6 november Laâyoune bezoeken, de hoofdstad van de Sahara, van waaruit hij de natie zal toespreken. Die dag valt samen met de verjaardag van de Groene Mars.
Lees ook: Marokko wil controle luchtruim Sahara van Spanje overnemen
Ongeveer zeven jaar geleden had de Koning de regio al bezocht en was toen hartelijk ontvangen door de bevolking.
OP 5 november, dag vóór het aangekondigde bezoek van Koning Mohammed VI, zal de VN-Veiligheidsraad de verlenging van de vredesmissie in de Sahara (Minurso) stemmen, aldus dezelfde bron.
Lees ook: Spanje ziet "in extremis" af van toespraak over Sahara bij VN
Op 18 november wordt in Marokko ook de Onafhankelijkheidsdag gevierd.
Lees meer
Koning Mohammed VI heeft deze week een telefoongesprek gehad met Emmanuel Macron. Beide staatshoofden bespraken de voorbereiding van een bezoek van de Franse president aan Marokko.
Koning Mohammed VI heeft een bericht gestuurd naar de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, waarin hij hem feliciteert ter gelegenheid van het Turkse nationale feest.
Koning Mohammed VI, die in Algiers verwacht werd om de Arabische top op 1 en 2 november bij te wonen, zal de reis niet maken. Hij nam een gemotiveerde beslissing.
Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van de 47e verjaardag van de Groene Mars, een toespraak tot de natie gehouden. Bekijk hieronder de volledige toespraak.
Nasser Bourita, minister van Buitenlandse Zaken, sprak voor het eerst over de deelname van Koning Mohammed VI aan de top van de Arabische Liga in Algerije. De Marokkaanse vorst...