27 februari 2022 - 11:40 - Marokko
Op beschuldiging van verkrachting van een minderjarig meisje zijn twee politieagenten die in het veiligheidsdistrict Mehdia in de provincie Kenitra werken, gearresteerd en in een plaatselijke gevangenis opgesloten.
Het misdrijf vond plaats in een kamer die beide politieagenten in de stad hadden gehuurd. Toen het slachtoffer, een meisje van onder de 18, haar moeder over de misbruiken vertelde, diende de vrouw onmiddellijk een klacht in bij de procureur-generaal bij het Hof van Beroep van Kenitra, die een onderzoek gelastte, aldus Assabah. De tiener kwam er pas achter dat haar vermeende verkrachters politieagenten waren toen zij werd gebeld door de Cel Geweld tegen Vrouwen. Zij hadden net hun opleiding voltooid aan de politieschool in Kenitra.
Lees ook: Marokkaanse politica veroordeeld voor seksuele intimidatie
Beide politieagenten ontkenden de beschuldigingen ten stelligste. De procureur-generaal gaf toen opdracht het onderzoek uit te diepen. Onderzoekers gingen samen met het slachtoffer naar de kamer waar de aanranding plaatsvond. Toen ze de flat doorzochten, vonden ze onweerlegbaar bewijs. Bij het bekijken van een bewakingsvideo van een winkel, zagen de onderzoekers ook de twee agenten samen met het slachtoffer.
Lees ook: Marokko: demonstrant vervolgd voor beschuldiging seksueel misbruik door politie
Op basis van dit alles heeft de onderzoeksrechter van het Hof van Beroep van Kenitra bevolen dat de twee verdachten in voorlopige hechtenis worden genomen in een plaatselijke gevangenis. Beide politieagenten zijn geschorst in afwachting van de uitspraak in hun proces.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs