13 december 2023 - 13:00 - Marokko
In Marokko en met name in Casablanca, zorgen foodtrucks voor onvrede onder eigenaren van traditionele restaurants die nog herstellen van de gevolgen van de Covid-19 pandemie.
Sinds 2020 zijn deze rijdende restaurants toegestaan door de gemeente en zijn ze zeer populaire geworden in industriële zones, universiteitscampussen, opleidingscentra, administratieve wijken, openbare tuinen en stranden, meldt Maroc Diplomatique.
Lees ook: Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
De gemeente Casablanca stelt specifieke eisen aan exploitanten van foodtrucks. Hieronder vallen het zichtbaar weergeven van het menu en de prijzen, het handhaven van een minimale afstand van één kilometer tussen foodtrucks, het strikt naleven van de geldende hygiënenormen (inclusief toegang tot water en elektriciteit, een koelkast, afvalbeheersysteem en roestvrijstalen apparatuur), en het verbod op het bereiden van gerechten met melk en zuivelproducten, evenals traditionele gerechten zoals couscous en tajine.
Lees ook: Ex-werknemer Koning Hassan II opent foodtruck in Frankrijk
Restaurant- en caféhouders in de regio Casablanca-Settat zijn niet blij met de huidige toestemming voor foodtrucks in de metropool. Ze vrezen voor oneerlijke concurrentie, met name fiscale ongelijkheid tussen traditionele restaurants en de nieuwe voedselwagens, wat zou kunnen leiden tot de sluiting van sommige etablissementen, meldt Le Matin. Deze cafés en restaurant proberen al maanden te herstellen van de gezondheidscrisis. De Marokkaanse Federatie van Cafés en Restaurants (FMCR) heeft onlangs de gouverneur van de regio Casablanca-Settat gevraagd om foodtrucks te verbieden.
Tetouan ondergaat stedelijke make-over
Gedrag Lamine Yamal zorgt voor ophef in Spanje
Miljardenproject Guercif-Nador in volle gang
Zoon parlementslid Tetouan vast na laster op Facebook
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Tetouan ondergaat stedelijke make-over
Miljardenproject Guercif-Nador in volle gang
Zoon parlementslid Tetouan vast na laster op Facebook
Treinreizen in Noord-Marokko krijgen impuls
Internationaal gesignaleerde verdachte gepakt in Marokko
Lichaam vermiste lerares gevonden in Chefchaouen
Frontale botsing in Tetouan: motorrijder dood
Dit zijn de beste stranden in Marokko deze zomer