22 september 2025 - 18:50 - Marokko
De haven Tanger Med staat op het punt een grote uitbreiding door te voeren. Het ambitieuze project is gericht op de terminal voor passagiers en vrachtwagens, met als doel de operationele capaciteit van de haven te verdubbelen en zo de positie als een van Noord-Afrika’s belangrijkste economische en logistieke knooppunten te verstevigen.
Het uitbreidingsproject vertegenwoordigt een investering van meer dan 5 miljard dirham. Het is de bedoeling om het aantal vrachtwagens dat jaarlijks wordt verwerkt te verhogen tot één miljoen, wat bijna een verdubbeling is ten opzichte van de 516.000 vrachtwagens die in 2024 werden geregistreerd. Dit zal de goederenstroom soepeler laten verlopen, de toeleveringsketen verbeteren en de verbinding met belangrijke internationale markten vergemakkelijken, meldt El Faro de Ceuta.
Lees ook: Directeur Tanger Med ontslagen na ernstige fout
Naast de vrachtcapaciteit omvat het plan ook de bouw van moderne infrastructuren en verbeterde diensten voor passagiers. Met de uitbreiding van de terminal zal Tanger Med niet alleen zijn rol in het goederentransport versterken, maar ook in het personenvervoer. Dit draagt bij aan de economische ontwikkeling van de noordelijke regio en van heel Marokko.
Lees ook: Tanger Med profiteert van Gaza-politiek Spanje
Het project is erop gericht de positie van de haven Tanger Med te versterken als een van de belangrijkste logistieke centra in het Middellandse Zeegebied en als een belangrijk punt op de wereldkaart van de maritieme handel. Het bevordert de verbinding tussen Europa, Afrika en Azië en zal naar verwachting ook nieuwe directe en indirecte banen creëren.
Marokkaanse Sahara: China denkt aan erkenning
De val van ’Hadj Tabet’: een schokkende misdaadzaak
Door politiek veto loopt Spanje achter op Marokko
Haven Tanger Med start megaproject
Marokkaanse stad is magneet voor superrijken
Marokko in greep van honingcrisis
De val van ’Hadj Tabet’: een schokkende misdaadzaak
Door politiek veto loopt Spanje achter op Marokko
Haven Tanger Med start megaproject
Marokkaanse stad is magneet voor superrijken
Marokko in greep van honingcrisis
"We leven in anarchie": Marokko zucht onder onbeschoftheid
Royal Air Maroc wil nu je hele vakantie regelen
Gerechtsdeurwaarder ingeschakeld om kopje koffie in Marokko