31 maart 2024 , 19:00 - Nawel Serdouni - Sport
Goed nieuws voor de Marokkaanse voetbalbond. Achraf Hakimi mag van Paris Saint-Germain-trainer Luis Enrique naar de Olympische Spelen in Parijs. De Spaanse coach wil de vleugelverdediger niet afremmen van zijn droom om deel te nemen aan het toernooi.
Hakimi, die een belangrijke rol speelt bij PSG, zou in theorie ook met Frankrijk mee kunnen doen aan het EK in 2024. Enrique beseft echter dat het combineren van beide toernooien te zwaar is voor de spelers. "Ik ben geen eigenaar van de spelers," zei hij in een persconferentie. "Ze hebben een contract met de club. Het zou hypocriet van me zijn om ze te verhinderen deel te nemen aan de Olympische Spelen, terwijl ik ze zelf heb meegemaakt in Barcelona in 1992."
Lees ook: Regragui en Sektioui bundelen krachten voor Olympische Spelen
De 24-jarige Atlas Leeuw heeft nog niet definitief toegezegd om naar de Olympische Spelen te gaan. Bondscoach Tarik Sektioui en Walid Regragui, coach van het A-elftal, zullen de komende tijd met hem bespreken wat de beste keuze is.
Lees ook: Marokko schenkt Brahim Diaz Olympische droom
Sektioui en Regragui willen in de aanloop naar de Spelen zoveel mogelijk met alle potentiële olympiërs trainen. Dit om de teamspirit te bevorderen en de spelers beter te leren kennen. De planning voor de komende trainingskampen wordt afgestemd op de kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2026 en de voorbereiding op de Olympische Spelen.
Zaken tegen Ilyas El Malki blijven zich opstapelen, nu ook Raja Casablanca
Marokkaans restaurant stopt met alcohol en ontketent golf van haat in België
Monstervondst onder zee: Marokko en Spanje vechten om giga-schat!
Marokko kampt met ’verspilling’: 2,4 miljoen leegstaande woningen
Grens Algerije even open: 42 Marokkanen terug, maar 500 lotgenoten wachten
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten
Selectie Marokko onverwachte meevaller voor Britse clubs
Walid Regragui onthult selectie voor Afrika Cup, Hakim Ziyech uitgesloten
Marokko boekt moeilijke zege tegen Syrië, mag naar halve finale Arab Cup
Marokko haalt geblesseerde Sofyan Amrabat vroeger weg uit Spanje
Gratis superspits: Ayoub El Kaabi verlaat Olympiakos
Saoedische international mist penalty tegen Marokko, onder vuur om Marokkaanse moeder