15 februari 2021 , 09:20 - Mehdi Khabbouj - Sport
De Marokkaanse international Hakim Zyech heeft sinds zijn transfer naar Chelsea zijn trainers en de supporters kunnen overtuigen van zijn voetbalkwaliteiten. Het lijkt hem misschien makkelijk af te gaan, maar de Atlas Leeuw heeft het in zijn beginperiode bij de Engelse club niet bepaald makkelijk gehad.
In een interview met de Britse krant The Sun vertelt Ziyech over de problemen waar hij in de eerste zes maanden in Londen tegen aan liep. "Ik begon met een blessure, kwam terug en toen raakte ik weer geblesserd. Het liep niet zoals ik had gehoopt", zegt Ziyech. Ook moest hij wennen aan de speelstijl van Chelsea die totaal anders is dan de speelwijze die hij gewend was bij Ajax Amsterdam.
Verder was het voor de Marokkaan moeilijk om zijn familie en vrienden te moeten missen. "Ik ben eraan gewend mijn vrienden en mijn moeder om me heen te hebben. Het kostte me een tijdje om eraan te wennen om zonder hen te zijn, en de lockdown maakte het natuurlijk erger. Bovendien moest ik leren rijden aan de andere kant van de weg. Ik heb geen ongelukken gehad, maar in het begin was het erg moeilijk."
Met de komst van de nieuwe trainer Thomas Tuchel moet de Atlas Leeuw zich opnieuw aanpassen aan een nieuw spelsysteem. "Ik vind het niet erg om op de rechtervleugel of in het midden te spelen, zolang ik kan spelen. Dat is voor mij het belangrijkste."
Afgelopen zomer werd Hakim Ziyech voor een geschat bedrag van 43 miljoen euro door Chelsea overgenomen van Ajax Amsterdam. In de 18 officiële wedstrijden die hij voor Chelsea heeft gespeeld heeft hij twee doelpunten gemaakt. Sinds het vertrek van coach Frank Lampard heeft Ziyech slechts één van de vier wedstrijden gespeeld.
Nador bouwt nieuwe voetbaltempel van 250 miljoen
Kernwapens en moslims in Europa: de absurde visie van J.D. Vance
Mohamed Salah onder vuur om kerstfoto met dochters
Eerste pantservoertuigen ’made in Morocco’ geleverd
Geen genade voor Ilyas El Malki: 56 nieuwe klachten ingediend
Tunesische tv-zender door het stof na verzonnen Afrika Cup-problemen in Marokko
Mohamed Salah onder vuur om kerstfoto met dochters
Marokko-Mali: op welke zenders en om hoe laat live kijken
Het geheim onder het gras van het Prins Moulay Abdellah stadion
Marokkaanse bondscoach beschermt Ounahi na kritiek
Bondscoach Marokko zet druk op eigen selectie, vreest snelheid Mali
Gratis voetbal na aftrap op Afrika Cup in Marokko
Opluchting in Marokko: sterkhouders tijdig hersteld voor Mali
Regen krijgt Marokko niet klein, stadions doorstaan eerste grote test