19 december 2020 - 17:40 - Marokko
Een cybercrimineel die de website van Royal Air Maroc (RAM) had gehackt met behulp van een handlanger, is veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf. Dit is besloten door de rechtbank van El Jadida.
De dader is schuldig bevonden aan 67 criminele activiteiten waaronder het kraken van bankkaart codes middels vliegtickets, meldt Assabah. De dertiger komt uit Fez en heeft buitenlandse banken gehackt om op die manier aan producten te komen die vliegmaatschappijen aanbieden. Hij heeft meer dan 450.000 dirhams gestolen van Royal Air Maroce. Andere commerciële bedrijven zijn ook het slachtoffer geweest van de man.
Volgens bronnen dicht bij het onderzoek, hebben de slachtoffers een klacht ingediend. Het onderzoek werd gedaan door de Cybercriminaliteit Brigade. De onderzoekers zijn erin geslaagd om de man te lokaliseren, wat leidde tot zijn arrestatie. Er is een nationaal arrestatiebevel uitgegeven voor één van zijn handlangers.
De verdachte zegt onschuldig te zijn, maar er was onomstotelijk bewijs dat hij betrokken is bij de grootschalige fraudezaak door het achterhalen van bankgegevens.
De politie in El Jadida gaat verder met het onderzoek om de handlangers op te sporen en wellicht een derde partij die opdracht hiervoor heeft gegeven.
Marokko te duur voor eigen diaspora
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Vader Nasser Zefzafi voorgedragen voor Nobelprijs
De onbekende passies van Moulay Hassan en Lalla Khadija
Woede over gedrag Ryanair in Marokko
Explosies gehoord in Dakhla, dit is de reden
Influencer lyrisch over Marokkaanse burger van 1 euro