3 september 2013 - 15:30 - Cultuur
Marokko en Groot Brittannië hebben een samenwerkingsovereenkomst omtrent de filmindustrie gesloten. De twee landen willen hun kennis delen en de economische groei stimuleren door meer films te produceren.
Het akkoord werd ondertekend door het Marokkaans Cinematografisch Centrum (CCM) en zijn Britse tegenhanger, het British Film Institute.
In een nabije toekomst zal de overeenkomst mogelijk worden uitgebreid tot tv-producties en fiscale voordelen inhouden, om de filmproductie in beide landen aan te moedigen.
CCM-baas Noureddine Saïl vertelde aan Hollywood Reporter, dat de overeenkomst op een duurzame samenwerking tussen de twee film-industrieën doelt.
Marokko, en voornamelijk de regio van Ouarzazate, is zeer populair bij filmmakers. In de afgelopen jaren werden onder meer "Inception", "The Bourne Ultimatum" en "Sex and the City" in Marokko gemaakt. De volgende blockbuster "Batman vs Superman" wordt naar verwachting in januari 2014 ook in Marokko opgenomen.
Marokko pakt internetpredikers aan
Woedende Conte bestormt veld en wil Ayoub El Kaabi te lijf gaan (video)
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Vijf onmisbare tips bij aankoop van een huis in Marokko
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Douzi trekt grens na online roddels over privéleven
Latifa Raafat onthult cruciale rol Koning Hassan II in haar leven
Grote Bollywood-productie in Marokko opgenomen
Zangeres Vitaa openhartig over haar leven als moslima
Historische kaart legt ongelofelijke reis Ibn Battuta vast
Amerikaanse realitysterren strijken neer in Marokko
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’