4 oktober 2014 - 21:30 - Cultuur
Het Marokkaans Cinematografisch Centrum heeft laten weten dat de investeringen in de Marokkaanse filmindustrie in 2014 met 420% zijn toegenomen in vergelijking met een jaar eerder.
Sinds het begin van het jaar gaven buitenlandse producties ruim 105 miljoen dollar uit om films in Marokko op te nemen.
In totaal werden 32 buitenlandse film en tv-producties (8 Amerikaanse, 8 Franse en 8 Britse producties) in Marokko gemaakt. Onder meer Tom Cruise (momenteel nog in Marokko), Nicole Kidman, Bruce Willis en Tom Hanks maakten dit jaar films in Marokko. Hollywoodacteur Daniel Craig werd ook in Marrakech gezien waar de volgende James Bond zal worden opgenomen.
De Marokkaanse filmindustrie maakte na de Arabische lente een moeilijke tijd door. Buitenlandse producties kozen lange tijd voor andere, goedkopere en kalmere, plekken zoals de Canarische Eilanden.
Marokko pakt watertekort in Rif aan
Moulay Hassan viert Marokkaanse leger (video)
België kiest: steun voor Marokkaanse Sahara?
Marokkaanse dirham past zich aan
Ophef in België over registratie moslima’s bij overheid
Acht doden en tientallen gewonden bij ernstig ongeluk in Marokko
Villa James Bond in Marokko staat te koop
"Little Mix"-ster Jade Thirlwall geniet van Marrakech (foto’s)
Egyptische Actrice Nelly Karim deelt vakantiefoto’s uit Marokko
Hiba Abouk: "Ik ben meer Spaans dan Arabisch"
Najib Amhali: pauze!
Manal Benchlikha geschrokken door aardbeving: "We hebben het goed gevoeld"
Marokkaanse acteurs geboycot?
Jamel Debbouze oog in oog met "monster" van 2 meter (video)