28 november 2013 - 20:04 - Marokko
Een nieuw wetsvoorstel tegen de normalisering van de betrekkingen met Israël, voorziet een celstraf van 5 jaar en een boete van 10 à 100.000 euro voor Marokkanen die zich in Israël begeven.
De tekst is aan de oorsprong van een sterke controverse in het Parlement en zorgt voor verdeeldheid bij de Marokkaanse politieke klasse en organisaties voor de mensenrechten.
Sommigen oordelen dat "de tekst ongrondwettig is en wordt beïnvloed door de nazi-ideologie". Anderen stellen dat de tekst een schending is van de internationale overeenkomsten en verdragen inzake mensenrechten. De wet is "steriel en zal een harde klap zijn voor het imago van het multicultureel Marokko".
Het wetsvoorstel werd ingediend door het Marokkaans Observatorium tegen de normalisering met Israël. Vijf fracties, met inbegrip van de PJD-partij, steunen de tekst.
De tekst veroordeelt alle vormen van normalisering met Israël, zowel op economisch, politiek, artistiek of cultureel vlak.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko