16 januari 2014 - 23:23 - Marokko
Marokko was in 2013 voor Israël de vierde herkomstland van toeristen in Afrika. Ruim 2600 Marokkanen brachten er hun vakantie door volgens het Israëlisch statistiekenbureau.
Marokkaanse toeristen die Israël bezochten deden dat vooral met het vliegtuig. Ook blijkt dat het merendeel hun reis naar de Joodse Staat geheim houden. Steeds meer Marokkanen bezoeken Israël. In 2009 waren dat er 1144 en in 2010 1300.
Dezelfde bron schat op 3,5 miljoen het aantal toeristen die Israël in 2013 bezochten, waarvan 623.000 Amerikanen, 603.000 Russen en 315.000 Fransen.
Officieel onderhoudt Marokko geen betrekkingen met Israël, en dat sinds de sluiting in oktober 2000 van het Israëlisch verbindingskantoor in Rabat. Toch doet de handel tussen de twee landen het steeds beter. Zo groeide de invoer van Israëlische goederen in Marokko in 2012 met 216%. Ook de uitvoer naar Israël deed het goed met 150% groei.
In Marokko zorgt een wetsvoorstel tegen de normalisering van de betrekkingen met Israël al enkele maanden voor een hevig debat. De tekst heeft de steun van vijf partijen - PJD, USFP, Istiqlal, PAM, PPS - en voorziet een gevangenisstraf van 2 tot 5 jaar en een boete van 10.000 tot 100.000 euro voor ieder Marokkaan die Israël bezoekt.
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in