10 maart 2022 - 12:20 - Marokko
Russische vliegtuigen met bestemming Zuid-Amerika zijn genoodzaakt tussenlandingen te maken in Marokko, als gevolg van de vele economische sancties tegen Rusland, met inbegrip van de sluiting van verschillende luchtruimten.
De gevolgen van de sluiting van verschillende luchtruimten voor Russische vliegtuigen en maatschappijen zijn reeds merkbaar. Als reactie op de Russische invasie in Oekraïne hebben de Europese Unie, Canada, de Verenigde Staten en vele andere landen hun luchtruim gesloten voor de Russen. Zuid-Amerikaanse landen als Mexico en Cuba hebben daarentegen hun luchtruim opengehouden. De sancties hebben de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot ertoe geforceerd haar internationale vluchten op te schorten. De maatschappij handhaaft wel haar binnenlandse routes en die met Wit-Rusland.
Lees ook: Marokko niet op lijst "onvriendelijke" staten van Rusland
Russische luchtvaartmaatschappijen die internationale vluchten blijven uitvoeren, hebben met enorme moeilijkheden te kampen. Een vlucht van Azur Air van Moskou naar Cancún, moest 12.999 km afleggen met een tussenlanding in Agadir in Marokko, meldt de gespecialiseerde website FlightRadar24. Voordien legden dezelfde vluchten 10.023 km af boven Finland, Noorwegen en Zweden. Het Russische bedrijf Nordwind bevindt zich in dezelfde situatie en vliegt nu over 8099 km naar Los Cabos in Mexico.
Lees ook: Aeroflot stopt met vluchten naar Marokko
Als reactie op de sancties sloot Rusland op zijn beurt zijn luchtruim voor 36 landen: Albanië, Anguilla, Oostenrijk, België, Bulgarije, Britse Maagdeneilanden, Duitsland, Gibraltar, Hongarije, Griekenland, Denemarken, Canada, Kroatië, Cyprus, Tsjechië, Estland, Finland, Frankrijk, Jersey, IJsland, Ierland, Italië, Letland, Litouwen, Luxemburg, Malta, Nederland, Noorwegen, Polen, Portugal, Roemenië, Slowakije, Slovenië, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk. De maatregel is niet van toepassing op Marokko.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie