12 december 2023 - 22:00 - Marokko
De voortvluchtige drugscrimineel Mohammed Reda C., beter bekend als "de Algerijn", is afgelopen weekend opgepakt in Marokko.
De 29-jarige verdachte uit Antwerpen werd volgens een bericht van Gazet van Antwerpen in de buurt van Marrakech gearresteerd. Hij is één van de meest gezochte doelwitten van de justitie in Antwerpen vanwege zijn betrokkenheid in verschillende zaken die aan het licht kwamen via gekraakte Sky ECC-berichten.
Lees ook: "De Algerijn" ontsnapte aan uitlevering door Marokkaanse nationaliteit aan te vragen
Reda C. is reeds tot 19 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor diverse misdrijven, waaronder drugssmokkel, granaataanslagen in het drugsmilieu en het ontvoeren van een bendelid. Hoewel hij tegen de meeste veroordelingen in beroep is gegaan, is een straf van acht jaar al definitief.
Nog voor zijn veroordelingen verliet "de Algerijn" België. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een conflict in het drugsmilieu over een verdwenen partij cocaïne en een reeks granaataanslagen in de zomer van 2020. Hij vluchtte eerst naar Dubai en werd later meermaals in Marokko gezien. In de zomer van 2022 werd hij in Casablanca opgepakt, maar omdat er nog geen definitieve veroordelingen waren, werd hij weer vrijgelaten nadat hij de Marokkaanse nationaliteit had verworven.
Lees ook: Bekende drugscrimineel "De Algerijn" uit Antwerpen in Marokko opgepakt
Door zijn Marokkaanse nationaliteit is het hoogst waarschijnlijk dat Marokko zijn uitlevering aan België weigert en dat hij zijn straf zal uitzitten in een Marokkaanse cel. Zijn advocaat weigert te reageren op zijn arrestatie.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Nieuw record verbroken in Marokko
Marokko treedt hard op tegen onbeschoft gedrag
Vroegtijdig einde voor Jamal Ben Saddik in Rotterdam
Sebta onder druk: Spanje verhoogt paraatheid
Oude praktijken verstoren zomer in Marokko
Topontmoeting Koning Mohammed VI en Donald Trump in de maak
Marokkaan verliest vrouw, ziekenhuis weigert overlijdensakte door schuld
Militaire band Marokko en Israël verstevigt discreet