25 november 2023 - 11:00 - Wereld
Een Antwerpse drugsbaron die op de vlucht was en reeds veroordeeld is in de zaak The Hotdog Factory, is gearresteerd in Dubai bij zijn terugkeer van een reis in Marokko.
De politie van Dubai arresteerde meer dan een week geleden de 33-jarige Anas O., alias AP, een voortvluchtige drugshandelaar uit Antwerpen, op de luchthaven van de Dubai. Hij was aangekomen op een vlucht vanuit Marokko.
Lees ook: Drugsbaron die tussen Marokko en Dubai leefde opgepakt
Als hoofdverdachte in de zaak The Hotdog Factory, waarin hij als voormalig chauffeur bij DP World fungeerde, was hij bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van 13 jaar. In de zaak werden 25 verdachten vervolgd voor grootschalige cocaïnehandel. Anas O. werd beschouwd als de belangrijkste organisator van deze handel.
Lees ook: Zoon Ridouan Taghi in Dubai gearresteerd, Nederland eist hem op
Anas O. wordt ook gezien als medeplichtige van Mounir “Gino” El B. Ilias El B., de broer van Gino, werd eerder deze maand ook in Dubai gearresteerd. Mohamed B., een centrale figuur in de zaak Sky ECC - de grootste strafzaak ooit in België met betrekking tot een drugsorganisatie tussen Colombia, Marokko, Nederland, Albanië en de haven van Antwerpen - zit momenteel in voorarrest in Dubai. België heeft om hun uitlevering gevraagd.
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België