21 september 2022 - 22:00 - Wereld
In het Franse Stains, in Seine-Saint-Denis, heerst onvrede over een straat dat is vernoemd naar de vrouw van de profeet Mohammed. Het naambordje van de Rue de Pontoise werd begin deze maand aangepast.
Op initiatief van vrouwen uit Stains werd de straat vernoemd naar Khadija Bint Khuwaylid, de eerste vrouw van Profeet Mohammed. Dit gebeurde toen verschillende straten in de Parijse gemeente symbolisch werden hernoemd naar inspirerende vrouwen. Het project werd gefinancierd door de sociale huisvestingsmaatschappij CDC Habitat in samenwerking met het sociaal centrum Maroc Avenir. Het initiatief leidde tot een felle controverse.
Lees ook: Frankrijk: ophef door muurschildering van gesluierde vrouw
Op internet roept de gedenkplaat veel reacties op. "In Stains is een straat symbolisch vernoemd naar de vrouw van de profeet Mohammed: We wachten op de secularisten," twitterde een internetgebruiker. "De gemeente Stains hernoemt "symbolisch" een straat. Gelukkig kwam het niet op het domme idee om de straat ’Rue de l’archange Saint-Michel’ te noemen," antwoordde iemand anders.
Lees ook: Ontzetting in Parijs na beschadiging muurschildering ter ere van politieagent Ahmed Merabet
De gemeente probeert de gemoederen te sussen met een verklaring. "De straat is niet hernoemd, het bord bestaat nog steeds. Het is een tijdelijk project dat niet bedoeld is om permanent te zijn", aldus de gemeente. De borden werden pas ontdekt "op de dag dat ze werden geplaatst". Bovendien nam de stad niet deel aan het project.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia