25 juni 2023 - 17:30 - Wereld
In Frankrijk reageerden politici in de afgelopen dagen verontwaardigd over vermeende moslimgebeden op een school in Nice. De grootmoeder van een van de betrokken leerlingen stelt echter dat het in werkelijkheid slechts een kinderspel was, zonder enige religieuze connotatie.
De grootmoeder vertelde in een interview met BFM, dat haar kleinzoon en de andere leerlingen "speelden en een gebed imiteerden". Ze voegde eraan toe dat er "geen bedoeling, geen religie was, het was echt maar een spel". Ze uitte ook haar verontwaardiging over de stigmatisering van de kinderen, die zij als "schadelijk voor iedereen" beschouwt. Volgens haar heeft de lerares het spel onderbroken en aan de leerlingen uitgelegd wat ze wel en niet mogen doen.
Lees ook: Nadir overlijdt tijdens eindexamen in Frankrijk, vader dient klacht in
Deze controverse heeft geleid tot de annulering van het eindejaarsfeest op de school. De grootmoeder vertelde ook dat "sommige ouders, wiens kinderen deel uitmaakten van de groep en moslim zijn, bang zijn voor de gevolgen". De oude vrouw hekelde de ophef rond deze zaak en stelde dat "alles wordt overdreven, alles neemt ongelooflijke proporties aan en dat schaadt de solidariteit".
Lees ook: Marokkaanse bakker gedwongen om winkel te sluiten door racisme in Frankrijk
Het incident werd door de minister van Onderwijs, Pap Ndiaye, "onaanvaardbaar" genoemd. Hij beloofde alle nodige maatregelen te nemen om het secularisme op scholen te handhaven.
Marokkaanse politie geeft opheldering over "verdachte" dood militaire arts
Incident in Tanger dwingt Ryanair-vlucht in Rabat te landen
Houssame Benabbou: van marathonloper tot held na verkeersongeval
Opkomst autosector en fosfaatcrisis: de twee gezichten van de Marokkaanse economie
Onvrede over inzet Sofyan Amrabat bij Manchester United
Marokko speelt twee wedstrijden vóór de Afrika Cup in Ivoorkust
Toen de Mossad "per ongeluk" een Marokkaan vermoordde in Noorwegen
Ontsnapping, drugshandel en nu Brussel: de val van Mohammed Benabdelhak
Smail Nabi gevangen in Algerije: zijn familie vecht voor zijn vrijlating
Franse miljardair wil fortuin nalaten aan Marokkaanse werknemer
Ridouan Taghi opnieuw beschuldigd van moord op journalist
Spanje geeft Westelijke Sahara op
Marokkaanse vrouw in Spanje doodgestoken, meisje van gebouw geduwd
Algerije beschuldigt Marokko van financieren voetbal met drugs