5 oktober 2024 - 08:50 - Marokko
Een Marokkaans meisje is geweigerd voor het tweede jaar van de middelbare school op de Lycée Léon l’Africain, een Franse school in Rabat. De reden? Het dragen van een hoofddoek.
Dit incident heeft geleid tot protesten van de familie van het meisje en andere ouders op de school. Het is vooral opmerkelijk omdat het meisje eerder op een Franse school in de Verenigde Arabische Emiraten zat. Pas na haar verhuizing naar Marokko met haar familie werd ze geweigerd op de Lycée Léon l’Africain, niet vanwege haar schoolprestaties, maar vanwege haar vermeende religieuze praktijk.
Lees ook: School in Marokko: jeans of hoofddoek?
De familie van het meisje heeft besloten om aangifte te doen. Dit is niet de eerste keer dat een meisje met een hoofddoek wordt geweigerd op een Franse school in Marokko. Tijdens het schooljaar 2023 konden verschillende leerlingen van het Lycée Descartes, ook in Rabat, zich niet inschrijven vanwege hun hoofddoek. De beslissing van de school volgde op een richtlijn van de toenmalige Franse minister van Onderwijs, Gabriel Attal.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht