6 april 2021 - 10:00 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen die in Turkije en Egypte zijn gestrand, schreeuwen hun onmacht uit. Velen van hen hebben sinds ongeveer twee maanden geen voet op Marokkaanse bodem gezet, en het recente besluit van Marokko om de luchtverbindingen met deze twee landen op te schorten maakt hun situatie nog erger.
Honderden Marokkanen zitten nu al twee maanden vast in Turkije en Egypte zonder middelen, meldt Alyaoum24. Het zijn -soms zwangere- vrouwen, kinderen, mannen, bejaarden of zieken die aan hun lot worden overgelaten. Marokkanen die in Turkije vastzitten, hekelen de "marginalisering en onverschilligheid" waarvan zij het slachtoffer zijn geworden.
Geconfronteerd met hun "moeilijke omstandigheden" hebben meer dan 200 Marokkanen de hulp van Koning Mohammed VI ingeroepen. In een verzoekschrift beschrijven ze hun situatie en de verslechtering van hun levensomstandigheden. Onder hen zijn er mensen die ziek zijn, op werkbezoek of zakenreis waren, enz.
Zij betreuren het gebrek aan communicatie vanuit het Marokkaanse consulaat in Turkije. Slechts enkelen van hen zijn met veel moeite naar hun land terug kunnen keren. Nu het besluit van de Marokkaanse autoriteiten om de grenzen met Turkije te sluiten tot 12 april is verlengd, eisen de in het buitenland gestrande Marokkanen speciale vluchten om naar het koninkrijk terug te keren.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland