16 maart 2025 - 08:50 - Marokko
In Marokko maken informele bakkerijen gebruik van gesubsidieerd meel om brood te produceren dat ze tegen concurrerende prijzen verkopen. Dit doen ze om hun marges te vergroten tijdens de Ramadan.
"De bevoegde diensten van het ministerie van Binnenlandse Zaken hebben informatie ontvangen dat informele bakkerijen gesubsidieerd meel, waarvan de prijs per kilogram niet meer dan twee dirham bedraagt, misbruiken en exploiteren om brood te produceren dat ze voor minder dan twee dirham per stuk verkopen," meldt Assabah.
Lees ook: Einde brood van 1,20 dirham in Marokko?
Deze praktijk stelt deze informele bakkers in staat om hun winst te verhogen tijdens de heilige maand, aldus de krant. Deze bakkers vullen hun voorraad aan via een netwerk van tussenpersonen. De bevoegde autoriteiten "zijn erin geslaagd om aanzienlijke hoeveelheden gesubsidieerd meel in beslag te nemen, die waren opgeslagen in illegale pakhuizen in volkswijken van Casablanca," aldus dezelfde bron. Er zouden onderzoeken zijn geopend na de lokalisatie van de informele bakkerijen in Casablanca, Salé en Meknes.
Lees ook: Opgelet voor brood in Marokko!
"Niet minder dan 7 miljard dirham is in 2023 uitgetrokken om zachte tarwe te subsidiëren voor de minderbedeelde sociale klassen om de prijs per kilogram op twee dirham te houden en de koopkracht te behouden," wordt opgemerkt. Deze subsidie betreft 6,5 miljoen kwintalen, waaraan twee dirham per kwintaal voor opslag wordt toegevoegd, toegekend aan de operatoren in de sector.
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"