8 april 2024 - 16:00 - Economie
Het Britse consortium Global Ports Holding (GPH) heeft de concessie gewonnen voor de exploitatie van de nieuwe cruiseterminal in de haven van Casablanca.
De overeenkomst werd toegekend na een openbare aanbestedingsprocedure en heeft een looptijd van 15 jaar. GPH bezit 51% van de aandelen in het consortium, de rest is in handen van Steya (40%) en Ocean Infrastructures Management (9%).
Lees ook: Haven van Casablanca krijgt nieuwe cruiseterminal
De nieuwe terminal, die een investering van 715 miljoen dirham vergde, heeft een capaciteit van 450.000 passagiers per jaar en kan cruiseschepen tot 350 meter lang verwelkomen. Dit jaar worden 150.000 passagiers in transit verwacht, en vanaf 2025 stijgt dat aantal naar 180.000.
De terminal omvat een nieuw cruisedok, een terminalgebouw en een maritiem station die voldoen aan de internationale normen. Volgens GPH is de infrastructuur "de toegangspoort tot cruises naar Rabat en Marrakech" en "een onmisbare schakel voor cruises naar de Canarische Eilanden, de westelijke Middellandse Zee en de routes tussen Europa en de Caraïben."
Lees ook: Cruiseschepen keren terug naar Marokko
GPH, de wereldleider in cruisehavens, behaalde onlangs ook de concessie voor de haven van Liverpool voor een periode van 50 jaar.
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Marokko zet zich schrap voor extreem weer
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
Marokko’s kostbaarste exportproduct: zijn eigen talent
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko