17 april 2024 - 21:00 - Economie
De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc is in een nieuw klassement van de gespecialiseerde website Africa Facts Zone ingehaald door Air Algérie.
Met een vloot van 56 vliegtuigen en 7,2 miljoen vervoerde passagiers in 2023 stoot Air Algérie Royal Air Maroc van de troon en wordt het de derde luchtvaartmaatschappij van het continent in termen van aantal vluchten en vervoerde passagiers. De Algerijnse luchtvaartmaatschappij dankt deze positie aan haar ambitieuze ontwikkelingsprogramma. De afgelopen jaren zijn er tal van nieuwe internationale routes gelanceerd, met name naar Afrikaanse en westerse hoofdsteden.
Lees ook: Air Algérie keert stilletjes terug naar Spanje
Royal Air Maroc daalt twee plaatsen en komt op de vijfde plaats met 5 miljoen passagiers, achter Egypt Air (4e met 6,4 miljoen vervoerde passagiers in 2023). De Egyptische luchtvaartmaatschappij daalde eveneens twee plaatsen. Air Peace, de Nigeriaanse luchtvaartmaatschappij, voert de ranglijst aan en verdringt daarmee de Ethiopische luchtvaartmaatschappij Ethiopian Airlines. Die laatste staat op de tweede plaats met 13,8 miljoen passagiers. South African Airlines (4,6 miljoen passagiers) en Tunisair (2,4 miljoen passagiers) zijn respectievelijk zesde en zevende.
Lees ook: Royal Air Maroc "voorbeeld" voor Air Algérie
Met een omzet van 1,1 miljard dollar stond Royal Air Maroc op de 133e plaats in de laatste ranglijst van de 500 bedrijven van het continent opgesteld door Jeune Afrique, ver voor Air Algérie (343e met een omzet van 394 miljoen dollar). Ethiopian Airlines was het 24e bedrijf van het continent met een omzet van 6,1 miljard dollar. Egypt Air stond op de 97e plaats met een omzet van 1,7 miljard dollar.
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko