5 februari 2022 - 11:00 - Wereld
Uit een onderzoek in opdracht van de gemeente Utrecht, blijkt dat boa’s van de gemeente zich mogelijk schuldig maken aan de ongelijke behandeling van inwoners met een migratieachtergrond.
Onderzoeksbureau Omlo onderzocht voor het eerst uitvoerig het institutioneel racisme bij een overheidsorganisatie. In opdracht van de gemeente Utrecht bekeken ze met name de processen die tot een structureel ongelijke behandeling leiden van mensen met een andere afkomst, huidskleur of religie. In de resultaten van het onderzoek zijn aanwijzingen terug te vinden voor de ongelijke behandeling van inwoners met een migratieachtergrond door boa’s bij het handhaven, schrijft Trouw.
Lees ook: Nederland: meerderheid wil hoofddoekverbod voor boa’s
Bij de afdeling Toezicht en Handhaving Openbare Ruimte, zagen de onderzoekers, zowel op de werkvloer als op straat, een bevooroordeeld gedrag dat niet enkel anekdotisch van aard is. Het rapport spreekt ook over een gebrek aan correctie van dit racistische gedrag. De onderzoekers keken ook naar de cijfers van het aantal boetes bij foutparkeren. Daaruit blijkt dat er verhoudingsgewijs meer bekeuringen worden uitgeschreven aan foutparkeerders met een Marokkaanse of Turkse achtergrond, dan aan mensen van autochtone afkomst.
Lees ook: Ophef om hoofddoek bij boa’s in Utrecht
De voorzitter van de Nederlandse BOA Bond, Ruud Kuin, vindt het rapport niet degelijk en noemt het zelfs een ’flutrapport’. "Elk geval van discriminatie en racisme is er één teveel en dat deugt per definitie niet. Daar moeten we altijd alert op zijn. Niemand is vrij van vooroordelen", zegt Kuin. "Maar tjongejonge, wat hebben ze hier lopen zoeken. Het is onvoldoende onderbouwd. Er worden allerlei suggesties en aannames gedaan terwijl maar een heel kleine groep boa’s is ondervraagd en aan hun uitspraken worden te stellige conclusies verbonden. Dit vind ik echt flinterdun."
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig