Zoeken

Belastingdienst spoort verdwenen bedrijven op in Marokko

15 juli 2025 - 06:00 - Marokko

©

De Marokkaanse belastingdienst is een grootschalige actie gestart tegen zogenaamde "spookbedrijven". Dit zijn bedrijven die al jaren van de radar verdwenen zijn, hun adres niet hebben doorgegeven en geen belastingaangiften meer indienen. Controleteams zijn actief in de regio’s Casablanca-Settat, Tanger-Tetouan-Al Hoceïma en Marrakech-Safi.

De Marokkaanse belastingdienst (DGI) werkt hiervoor nauw samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken en lokale autoriteiten. Ze sporen belastingontduikende bedrijven en hun verborgen locaties op, vooral aan de rand van grote steden. De eerste fase van deze controles is begonnen in Casablanca en wordt uitgebreid naar andere provincies en prefecturen, meldt Hespress.

Lees ook: Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel

De inspecteurs gebruiken rapporten van de incasso-afdeling om deze bedrijven te vinden. Veel van deze "spookbedrijven" hebben hun adreswijziging alleen in kleine lokale kranten geplaatst, zonder de verdere wettelijke procedures te volgen. Bij controles op de oude adressen bleek dat sommige bedrijven hun panden hadden verlaten zonder een officiële liquidatieprocedure te starten.

Lees ook: Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst

De jacht op deze bedrijven is een succes. De inspecteurs hebben al 47 bedrijven geïdentificeerd die hun adres niet hebben gemeld. Ook de sociale zekerheidsdienst (CNSS) en de Douane- en Indirecte Belastingdienst ondersteunen de DGI bij het traceren van de activiteiten van deze verdwenen ondernemingen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team