3 juni 2025 - 13:50 - Marokko
Een 57-jarige voormalige belastingambtenaar is in Marokko opgepakt op verdenking van een miljoenenfraude. Hij zou over een periode van zeven jaar ruim 2,6 miljoen dirham aan publieke middelen hebben achterovergedrukt. De man, die twee jaar spoorloos was, werd begin vorige week in Larache gearresteerd en zit nu vast.
Na zijn arrestatie werd de verdachte overgebracht naar Rabat, waar hij afgelopen zaterdag werd voorgeleid aan de officier van justitie gespecialiseerd in financiële criminaliteit. Hij is in voorlopige hechtenis genomen in de Tamesna-gevangenis. De aanklachten tegen hem zijn niet mals: verduistering van publieke gelden, valsheid in geschrifte en het manipuleren van geautomatiseerde gegevensverwerkingssystemen, meldt Al Akhbar.
Lees ook: Marokkaanse bankier verduistert 100 miljoen dirham om voetbalclub te redden
De zaak kwam aan het licht na een interne audit, uitgevoerd door de opvolger van de verdachte bij de belastingdienst in Had Kourt, in de provincie Sidi Kacem. Deze controle bracht ernstige onregelmatigheden naar boven, met name in de verwerking van belastinginkomsten, gerechtelijke boetes en gelden bestemd voor het ministerie van Justitie. Er bleken grote verschillen te zijn tussen de geboekte ontvangsten en de daadwerkelijk gestorte bedragen.
Lees ook: Marokkaanse fiscus jaagt op offshore rekeningen Marokkaanse miljonairs
Uit het daaropvolgende onderzoek van de Koninklijke Gendarmerie bleek dat de man vermoedelijk boekhoudkundige documenten vervalste en computerdata manipuleerde om het geld weg te sluizen. Het onderzoek naar de precieze omvang van deze jarenlange fraude is nog in volle gang.
Samira kreeg kogel door hoofd, man eist antwoorden
Klachten Marokkaanse diaspora eindelijk gehoord?
Ruzie om Joodse straatnamen in Agadir
Discriminatie op het werk: Antoine mag weer Mohamed zijn
Marokkaanse gezondheidszorg bezwijkt onder artsentekort
Stellantis verschuift productie naar Marokko
Ruzie om Joodse straatnamen in Agadir
Marokkaanse gezondheidszorg bezwijkt onder artsentekort
Marokko legt diaspora in de watten
Marokko’s digitale revolutie voor diaspora
Gezochte cryptocrimineel opgepakt in Marokko
Marokko onderhandelt terugkeer 120 vrouwen uit Saoedi-Arabië
Marokko vreest cashproblemen tijdens Eid ul-Adha
Holland America Line breidt uit, Marokko blijft favoriet