Zoeken

Miljoenenfraude bij Marokkaans consulaat Dubai, diplomaat opgepakt

2 januari 2026 - 18:00 - Marokko

De Marokkaanse veiligheidsdiensten hebben een belangrijke doorbraak geforceerd in een onderzoek naar grootschalige financiële onregelmatigheden bij het consulaat-generaal in Dubai. Een voormalige medewerker, die werd beschouwd als de spilfiguur in deze zaak, is onlangs aangehouden. Volgens bronnen binnen de overheid gaat het om een dossier waarin al eerder veroordelingen zijn uitgesproken, maar waarbij de hoofdverdachte tot voor kort buiten bereik van de autoriteiten wist te blijven.

De kwestie kwam aan het licht na grondige controles door inspectiecommissies van het ministerie van Buitenlandse Zaken, onder leiding van minister Nasser Bourita. Deze onderzoeken, die in mei van dit jaar werden uitgevoerd, brachten structurele fraude aan het licht die jarenlang onopgemerkt was gebleven. Twee medewerkers werden direct in verband gebracht met de verduistering van publieke middelen en het vervalsen van digitale systemen om de tekorten te maskeren.

Lees ook: Marokkaanse consul terroriseerde personeel: 20.000 euro boete

Een van de betrokkenen is reeds veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie jaar. Tijdens de juridische procedure verklaarde deze persoon dat het eigenlijke brein achter de operatie naar het buitenland was gevlucht. Om de voortvluchtige man alsnog voor de rechter te krijgen, werd een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd via Interpol. Dit leidde uiteindelijk tot zijn arrestatie.

De aanhouding vond plaats op de luchthaven Mohammed V in Casablanca, in nauwe samenwerking met de lokale veiligheidsdiensten. De verdachte werd onmiddellijk na zijn landing gearresteerd en overgebracht naar Rabat. Daar wordt hij momenteel verhoord door de gerechtelijke politie en geconfronteerd met de belastende verklaringen van zijn voormalige collega, die al vastzit voor zijn aandeel in de verduistering.

Lees ook: Marokkaans kaderlid cel in na verduistering bij consulaat Dubai

De omvang van de fraude wordt geschat op bijna 10 miljoen Marokkaanse dirham. Het geld zou over een periode van meerdere jaren stelselmatig van de rekeningen van het consulaat in Dubai zijn gehaald. Het onderzoek richt zich nu op het vaststellen van de volledige verantwoordelijkheid van de betrokkenen en het bepalen van de definitieve juridische gevolgen van deze verduistering.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team