28 maart 2025 - 23:50 - Sport
De strafkamer bij het hof van beroep van Rabat belast met financiële misdrijven, heeft de behandeling van de zaak van de regionaal directeur van de Marokkaanse Unie van Banken en de directeur van een bankkantoor in Tetouan, beschuldigd van verduistering van fondsen, uitgesteld tot april.
De rechtbank heeft de hoorzitting van afgelopen maandag uitgesteld tot 14 april op verzoek van de advocaten van de verdediging van de hoofdverdachte, de regionaal directeur van de Marokkaanse Unie van Banken. Zij hebben dit uitstel aangevraagd om een verzoek tot schadevergoeding bij de rechtbank in te dienen, meldt Assabah.
Lees ook: Bankmedewerker Tanger betrapt op miljoenendiefstal
De twee verdachten worden in hechtenis vervolgd voor misbruik van vertrouwen, verduistering van fondsen, vervalsing van bankdocumenten, verkwisting van openbare middelen, valsheid in geschrifte en gebruik van valse documenten. Ze worden met name beschuldigd van de verduistering van meer dan 100 miljoen dirham.
Lees ook: Daniel Ziouziou, topbankier Tanger-Tetouan-Al Hoceima, verdacht van miljoenenfraude
Tijdens zijn verhoor in het kader van het onderzoek, dat zes maanden duurde, verklaarde de hoofdverdachte dat "deze verduisterde bedragen zijn uitgegeven om het behoud van het team van Moghreb Athletic Tetouan (MAT) in de eerste divisie te verzekeren". Hij voegde eraan toe dat "hij van plan was deze geldbedragen terug te betalen zodra de missie van MAT zou zijn verzekerd en er sponsors in het sponsoringcircuit zouden optreden". Ondanks deze verklaringen heeft de onderzoeksrechter besloten hem in hechtenis te vervolgen.
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
FC Barcelona komt naar Marokko!
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren