Zoeken

Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima

30 juli 2025 - 15:30 - Marokko

©

Een man is in Al Hoceima veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar wegens grootschalige oplichting. Hij had verschillende slachtoffers grote geldbedragen afhandig gemaakt met de belofte van arbeidscontracten in Europa.

De zaak kwam aan het licht na jaren van loze beloftes, waarna de gedupeerden naar de politie stapten. Uit onderzoek bleek dat de verdachte per slachtoffer tussen de 80.000 en 90.000 dirham incasseerde voor werkcontracten in het buitenland. De man hield de slachtoffers jarenlang aan het lijntje, zonder ooit een van zijn beloftes over "een contract voor het buitenland" na te komen.

Lees ook: Marokkaanse veroordeeld om nep-vacatures in Saoedi-Arabië

Na aangifte startten de veiligheidsdiensten een onderzoek, wat leidde tot de arrestatie van de verdachte. Hij werd voorgeleid aan het Openbaar Ministerie op verdenking van oplichting, valsheid in geschrifte en het gebruik ervan, en het organiseren van illegale uitreis.

Lees ook: Valse Marokkaanse echtgenoot betrapt, zware straf dreigt

Tijdens de rechtszaak sprak de rechtbank de verdachte vrij van valsheid in geschrifte en het organiseren van illegale immigratie. Wel werd hij veroordeeld voor oplichting. Naast de drie jaar celstraf kreeg hij een boete van 2000 dirham opgelegd. In de civiele procedure is de man veroordeeld tot terugbetaling van de verduisterde bedragen aan vijf slachtoffers. Drie van hen ontvangen 80.000 dirham schadevergoeding, terwijl de andere twee elk 90.000 dirham krijgen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team