30 januari 2024 - 21:00 - Marokko
Een Algerijnse vrouw is haar landbouwgrond in de regio van Berkane in het noorden van Marokko kwijtgeraakt door een recente overheidsbeslissing. Karma Kheira, van Algerijnse nationaliteit, was eigenaar van een stuk landbouwgrond in de gemeente Madagh, maar is deze nu kwijtgeraakt aan de Marokkaanse staat.
Volgens de Marokkaanse wetgeving, met name het Dahir nummer 1.73.213 van 2 maart 1973, wordt land dat toebehoort aan buitenlandse natuurlijke personen of rechtspersonen, overgedragen aan de staat. Dit geldt voor landbouwgrond of grond die voor landbouwdoeleinden geschikt is. De betreffende grond, met een oppervlakte van een hectare, 9 aren en 70 centiaren, is hierdoor in handen van de Marokkaanse overheid gekomen, meldt Al3omk.
Lees ook: Marokkaanse expat slachtoffer van landonteigening
Een gezamenlijk besluit van de Marokkaanse minister van Landbouw, Zeevisserij, Plattelandsontwikkeling, Water en Bossen, de minister van Binnenlandse Zaken en de minister van Economie en Financiën, heeft de staat officiële rechten over deze landbouwgrond toegekend. De overname van het land zou van kracht zijn vanaf de publicatie van het besluit. Dit document is gepubliceerd in de laatste uitgave van het Staatsblad op 23 november 2023.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt