19 maart 2024 - 16:00 - Marokko
De onteigening van eigendommen die als Algerijns beschouwd worden in Marokko is legaal en in overeenstemming met het internationaal recht volgens professor Abdelrahim Manar Slimi, voorzitter van het Atlantisch Centrum voor Strategische Studies en Veiligheidsanalyse.
"Deze beslissing schendt geen enkel internationaal verdrag", stelt Slimi in de krant Al3omk. Hij benadrukt dat artikel 55 van het Verdrag van Wenen het gebruik van consulaire missies voor andere doeleinden verbiedt, maar wel de oprichting van kantoren of agentschappen in die lokalen toestaat, op voorwaarde dat ze gescheiden zijn van de consulaire missie.
Lees ook: Marokko onteigent Algerijns staatseigendom
Dit is het geval met de eigendommen die door de Marokkaanse onteigeningsbeslissing worden getroffen. Ze behoren niet toe aan de Algerijnse diplomatieke of consulaire missie, maar aan natuurlijke personen, merkt de professor in politieke en internationale studies aan de Mohammed V Universiteit van Rabat op.
"De eigendommen die in het onteigeningsbesluit worden genoemd, zouden kunnen toebehoren aan generaal Arab Belkhayr, de voormalige ambassadeur van Algerije in Marokko", aldus Slimi. Hij stelt dat het dus gaat om "bezittingen op naam van personen" en dat "de Algerijnse staat geen enkel bezit in Marokko heeft".
Lees ook: Algerijnse vrouw onteigend van landbouwgrond in Marokko
Meerdere Marokkaanse media berichtten over de beslissing van Marokko om "verschillende eigendommen en terreinen van de Algerijnse staat te confisqueren" met het oog op "de uitbreiding van dienstgebouwen van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Rabat". Het Algerijnse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft deze beslissing reeds veroordeeld en aangekondigd "met alle gepaste middelen te zullen reageren op deze provocaties".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht