21 januari 2023 - 21:00 - Wereld
De Algerijnse minister van farmaceutische industrie, die de nieuwe investeringen van een bedrijf in de sector was komen aankondigen, reageerde woedend toen hij een kaart van Marokko met de Sahara zag hangen in een vergaderzaal van een Saoedisch bedrijf in Algerije.
Minister Ali Aoun riep de managers van het Saoedische bedrijf Tabuk op om de kaart bij te werken. "De kaart moet zo snel mogelijk gecorrigeerd worden. U bent hier in Algerije en u kent het Algerijnse standpunt over de kwestie van de Westelijke Sahara," zei de minister tegen de bedrijfsleiders.
Lees ook: Wereldkaart zonder Marokko zorgt voor ophef (foto)
Ook riep hij het Saoedische bedrijf op zijn investeringsplannen in Algerije te heroverwegen. Hij benadrukte dat zijn land behoefte heeft aan geneesmiddelen tegen kanker en diabetes, meldt de krant El Watan.
Lees ook: Apple Maps gebruikt kaart van Marokko met Sahara
Algerije is een bondgenoot van het Polisario en verdedigt het zelfbeschikkingsrecht van het Sahrawi-volk. Marokko is de tegenstander in deze kwestie en eist van zijn kant de soevereiniteit over het gebied. Deze soevereiniteit is reeds erkend door de Verenigde Staten, Israël, Duitsland en Spanje.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning